گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/10/15 - 16:38
كد :16

تحلیلگر اسرائیلی: اگر سلیمانی بود اسرائیل اکنون شرایط بدتری داشت

تحلیلگر اسرائیلی: اگر سلیمانی بود اسرائیل اکنون شرایط بدتری داشت

یک تحلیلگر صهیونیست اعتراف کرد اگر قاسم سلیمانی طول عمر بیشتری داشت، شرایط امنیتی اسرائیل بسیار بدتر از این بود..

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «یوسی بن مناخیم» در توییتر خود نوشت: دو سال از ترور قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه می‌گذرد اما اسرائیل همچنان برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران در تکاپو است در حالی که حلقه‌ای که (قاسم سلیمانی) دور گردن اسرائیل انداخته، لحظه به لحظه تنگ تر می‌شود، واقعا اگر او بود شرایط ما سختر‌تر از این می‌شد. 

این تحلیلگر اسرائیلی با نقل قول از «زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم افزود: موشک‌های فلسطینی که اولین بار قلب اسرائیل را هدف قرار دادند تحت نظر مستقیم قاسم سلیمانی تحویل مجاهدین فلسطینی شده بودند. 

در همین راستا (کان) شبکه سراسری رژیم صهیونیستی هم در گزارشی اذعان کرد، جنبش جهاد اسلامی فلسطین موفق شد با تهدید اسرائیل به جنگ ، تل آویو را مجبور به عقب نشینی در مقابل یک اسیر فلسطینی کند. 

«جال برگر» تحلیلگر این شبکه تلویزیونی در یادداشتی در تارنمای آن نوشت: اسرائیل خود را در شرایطی می‌بیند که حماس و جهاد اسلامی تصمیمات خود را به آن تحمیل کرده و مجبور است علیرغم میل باطنی به آن تن دهد. 

در بخشی از این تحلیل آمده است، اسرائیل سال‌ها تلاش کرد تا بین کرانه باختری و نوار غزه جدایی انداخته و به شکل مختلفی با آنها رفتار کند اما گروه‌های فلسطینی موفق شدند این دو منطقه را مجددا با یکدیگر همسو و همراه کنند و این مسئله بعد از عملیات نگهبان دیوار (سیف القدس: شمشیر قدس) این نزدیکی بیشتر و بیشتر شد تا آن که امروز در اوایل سال 2022 جنبش جهاد اسلامی به خاطر یک اسیر در حبس احتیاطی که در اسرائیل بازداشت است (اسیر فلسطینی هشام ابوهواش) ، اسرائیل را تهدید به جنگ کرده و اعلام کند در صورت مرگ این بازداشتی غزه وارد جنگ (سیف القدس 2) خواهد شد. 

این رسانه عبری زبان هم تاکید کرد: امروز متحدین ایران در غزه اسرائیل را از گلویش گرفته‌اند و خواسته‌های خود را به آن تحمیل می‌کنند.

منبع خبر : تسنیم