پاسخ به سوالات متقاضیان ساخت ویلا :

1) آیا این طرح شامل بازنشستگان نیز می شود؟
پاسخ: بله، تمامی بازنشستگان لشگری و کشوری عزیز می توانند در این طرح شرکت نمایند.

2) آیا ممکن است آپارتمان هم در طرح گنجانده شود؟
پاسخ: با توجه به تقاضای مکرر شما عزیزان این مهم نیز در دستور کار قرار گرفته است که به محض حصول نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد.

3) ویلاهای مورد نظر خانه مدارس در چه مناطقی ساخته خواهند شد؟ قیمت تقریبی هر دستگاه ویلا چقدر است؟
پاسخ: با توجه به اینکه ویلاها به صورت پروژه های شهرکی مجزا و در مناطق مختلف استان های مازندران و گیلان در متراژهای مختلف ساخته می شوند، لذا قیمت آن ها بسته به شرایطی مانند قیمت زمین، هزینه اخذ مجوزهای قانونی، هزینه ساخت و سایر پارامترها متفاوت خواهد بود که شرح قیمت و جزئیات هر پروژه به صورت کامل در سامانه درج می شود تا شما عزیزان بسته به برنامه ریزی مالی خود در هر کدام که صلاح دانستید مشارکت کنید و در کوتاه ترین زمان در یکی از نقاط مناطق زیبای شمال ایران، صاحب منزل شخصی شوید.

4) به هر دستگاه ویلا چه میزان تسهیلات تعلق می گیرد؟
پاسخ: برای هر دستگاه ویلا با توجه به موقعیت منطقه، قیمت زمین، ویژگی های اختصاصی و امکانات مشاعی هر شهرک و همچنین نوع سازه، حداکثر سیصد (300) میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت حداکثر پنج (5) ساله در نظر گرفته شده است.

5) آیا به تسهیلات پرداختی سود هم تعلق می گیرد؟
پاسخ: تمام تلاش تیم راهبردی شرکت و مجریان طرح های عملیاتی به گونه ای صرف خواهد شد که سود متعلقه به تسهیلات حداقل ممکن باشد.

6) آیا امکان خرید یک دستگاه ویلا توسط دو یا چند نفر امکان پذیر است؟
پاسخ: بله. در صورتی که دو یا چند نفر باهم توافق نمایند و نماینده خود در این مشارکت را طی سند رسمی به مجری طرح معرفی کنند، این امکان مهیا می باشد که به صورت مشارکتی برای یک دستگاه ویلا ثبت نام نموده و هزینه های آن را به تناسب سهم الشرکه واریز کنند و طبیعتا در صورت رعایت ضوابط حقوقی و مالی، سند ملک به نسبت قدرالسهم به نام شرکا تنظیم و تقدیم خواهد شد. در این خصوص مسئولیت حقوقی تعاملات شخصی افراد با خودشان بوده و خانه مدارس و یا کارگزار این شرکت به هیچ وجه مداخله ای نمی کنند و نقش ما صرفا وجه تسهیل گری خواهد داشت.

7) آیا افرادیکه پیش ثبت نام نموده اند و کد پیگیری دریافت کرده اند می توانند امتیاز خود را به شخص دیگر واگذار کنند؟
پاسخ: خیر، امکان واگذاری امتیاز و یا اولویت افراد در فهرست متقاضیان هر پروژه، به هیچ وجه وجود ندارد.

8) آیا امکان انصراف در مرحله پیش ثبت نام وجود دارد؟
پاسخ: بله، پیش ثبت نام کنندگانی که تمایل به انصراف دارند می توانند از طریق بخش ارتباط با ما در سامانه، نام و نام خانوادگی خود را به همراه کد پیگیری ثبت نام ارسال و درخواست لغو ثبت نام نمایند تا اطلاعات آن ها از سیستم حذف گردد.

9) انصراف پس از عقد قرارداد مشمول چه شرایطی خواهد بود؟
پاسخ: ضوابط کلی ثبت نام نهایی، عقد قرارداد، نحوه واریز وجوه، چگونگی صدور گواهی سهم الشرکه و یا انصراف از ادامه مشارکت و امثالهم به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

10) با توجه به اینکه مهلت ثبت نام فقط سه روز بود و امکان ثبت نام برای بسیاری فراهم نگردیده، آیا ثبت نام مجدد در دستور کار قرار دارد؟
پاسخ: تا اطلاع ثانوی ثبت نام جدید صورت نخواهد گرفت و اولویت با تامین درخواست ثبت نام کنندگان فعلی می باشد.

11) نحوه پرداخت مبلغ قرارداد چگونه خواهد بود؟
پاسخ: مبلغ تسهیلات تخصیصی هر پروژه از کل مبلغ  قرارداد کسر و الباقی نسبت به پیشرفت پروژه تا زمان تحویل قطعی هر سازه از خریدار دریافت خواهد شد. مبلغ، تعداد و فاصله زمانی اقساط به شرایط پروژه و مدت ساخت آن بستگی دارد که در اطلاعیه ها اعلام می شود.

12) اقساط وام از چه زمانی شروع می شود؟
پاسخ: پس از تسویه حساب کامل مبلغ قرارداد (با کسر تسهیلات) و تحویل ویلا، بازپرداخت تسهیلات شروع می شود.

13) آیا امکان واریز وجه و رزرو ویلا قبل از معرفی پروژه وجود دارد؟
پاسخ: خیر، به هیچ عنوان امکان رزرو یا واریز وجه قبل از معرفی کامل پروژه و طی مراحل قانونی و عقد قرارداد وجود ندارد.

14) نوع قرارداد و تضمین اجرای قرارداد با شرکت چگونه خواهد بود؟
پاسخ: قراردادها به صورت سهمی و مشارکت در ساخت تنظیم و منعقد می شوند و شرکت در قبال قراردادهای منعقده متناسب با ظرفیت موجود اقدام به ساخت می نماید. تنظیم مبایعه نامه و اعطای گواهی مشارکت از جمله تضامینی می باشند که شرکت خانه مدارس و کارگزار را مکلف به اجرای تعهد می کند.

15) منظور از تنوع پروژه های ساخت با لحاظ تسهیلات ویژه چه می باشد؟
پاسخ: این شرکت با همکاری بخش خصوصی در حال توسعه ارائه خدمات به خانواده بزرگ فرهنگی و دولتی می باشد. لذا با طراحی انواع ساخت و ساز، مشارکت، جمع سپاری و فروش زمانی، الگو های متنوعی را برای شما عزیزان معرفی خواهد نمود تا بنا به سلیقه و توان سرمایه گذاری متقاضیان، امکان بهره مندی از فرصت های پیشنهادی مقدور گردد.